Uniwersytet Dzieci PDF Drukuj Email
wtorek, 19 kwietnia 2011 19:06

Z inicjatywy Pani Profesor Anny Siemińskiej-Lewandowskiej Koło Naukowe Mostowców, wspólnie z pracownikami Zakładu Geotechniki i Budowli Podziemnych, przeprowadziło warsztaty inżynierskie dla dzieci w wieku 9 lat.

Głównym celem zajęć, które odbyły się na przełomie marca i kwietnia, było zapoznanie dzieci z technologiami wykorzystywanymi przy budowie II linii metra. Zajęcia praktyczne poprzedził krótki wykład wprowadzający. Dzieci podzielono na cztery zespoły, z których każdy miał za zadanie wybudować stację i tunel metra. Na koniec wszystkie segmenty zostały połączone w całość, a zwieńczeniem sukcesu był przejazd kolejki elektrycznej.

Największym wyzwaniem było przygotowanie modeli, które zainteresują dzieci i w jak największym stopniu będą odzwierciedlały konstrukcje i stosowane technologie.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Poprawiony: poniedziałek, 16 stycznia 2012 12:01