Witam!

Witam na portalu iedu.pl poświęconym Internetowej Edukacji. Oryginalny angielski termin e-Learning jest jako rzekomy makaronizm namiętnie niszczony przez purystów językowych proponujących zamiast określenie e-nauczanie. A jaka jest różnica między learning a teachning wiedzą już dzieci w przedszkolu! Aby nie uwikłać się w typowo polski dyskurs dotyczący dzielenia włosa na czworo będę używał słowa edukacja. Ma ono piękną tradycję, tylko kto dziś jeszcze pamięta o Komsji Edukacji Narodowej... Mamy "zamiast" Centralne Biuro Antykorupcyjne, które jawi mi się jako kontynuacja szczytnej myśli "przewodniczącego" o CIA czyli Centralnej Informacji Aferalnej.

Wszystko, no, prawie wszystko ma już przedrostek e-. Ponieważ sklejka dwóch e w e-edukacji wydaje mi się niepokojąco bliska polskiemu eee-tam, które niczemu dobrze nie wróży, preferuję przedrostek I. I jak... Internet! Stąd uparcie mówię i będe mówić o I-edukacji.

Portal jest w trakcie tworzenia. Najwyższy czas bowiem zrobić porządek we własnych materiałach, których po dziesięciu latach zmagań z I-edukacją sporo się nagormadziło.

Życzę miłej lektury!
R. Robert Gajewski
RoGaj.net

Chcesz ze mną porozmawiać?

Przeczytaj, zanim napiszesz...
 
TIB 2005/6 - Animacje
TIB 2005/6 - Wykłady